RECETA GATIMI
Per femije Perime Supa Te shpejta

Supë me Kungull dhe Kos

Përbërësit
  • kungull
  • 500 ml vaj
  • 2 lugë gjelle kos
  • 2 lugë gjelle miell
  • 1 lugë gjelle gjalpë
  • kripë
  • piper
Përgatitja
1
Kungullin e presim hollë në formë zhulien dhe e skuqim në vaj.
2
Pasi të skuqen, hidhini në një pjatë me letër kuzhine. U shtojmë kripë dhe piper.
3
Në një tigan të thellë hedhim gjalpin dhe më pas dhe miellin.
4
Pasi i kaurdisim pak, shtojmë dhe kosin dhe më pas dhe ujin.
5
I lëmë të marrin një valë dhe pasi shohim që është trashur, shtojmë brenda dhe kungujt e skuqur. Supa është gati!

Related Articles

Supa me Kos dhe Lëng Mishi

admin

Sanduiç me Salcë pesto dhe Vezë

admin

Brusketa me Ullinj

admin

Leave a Comment