RECETA GATIMI
Antipasta Per femije Perime Sallata Te shpejta

Sallatë me Proshutë dhe Spinaq

Përbërësit
  • 100 gr spinaq
  • 100 gr radhiqe (belge, indivia)
  • 40 gr proshutë
Përgatitja
1
Nxeheni furrën në 200 ° C dhe pastaj fikeni.
2
Për sallatën me spinaq dhe proshutë krokante, prisni në shirita proshutën, vendoseni në një tepsi dhe lëreni të piqet në furrë për 5 minuta. Ajo duhet të bëhet krokante, por pa u tharë.
3
Prisni në shirita radhiqet belge, përziejini me spinaq dhe proshutën krokante.
4
Hidhni një lugë gjelle vaj ulliri në një tas, gjysmë luge çaji mustardë, një majë luge kripë dhe këtë përzierje hidhjani sallatës.

Related Articles

Tavë me Speca dhe Patëllxhanë

admin

Turli Dimërore

admin

Tavë me Speca të mbushur

admin

Leave a Comment