Përbërësit  1 4 patate  2 2 qepë  3 2 gota ujë  4 2 decilitra vaj  5 erëzate thata 6 kripëdhe piper i zi       1 Në një enë rezistuese ndaj zjarrit qitni qepën e grirë, pastaj shtoni pataten e prerë në feta, erëzat dhe vajin dhe që të gjitha përzieni me dorë. 2 Pastaj qitni ujë dhe
0 Comments
Përbërësit 1 kg miell 0.5 lt ujë 1 lugë gjelle kripë 1 lugë gjelle sheqer 1 lugë gjelle tharme buke   Tharmin, sheqerin, pak kripë dhe dy lugë miell i perzijmë në një gotë me ujë të vakët dhe e lëmë në vend të ngrohtë qe të vije. Pastaj e përzijmë me ujë, kripë dhe miell dhe ashtu e zëmë
0 Comments