RECETA GATIMI
Pjata kryesore Te shpejta

Merluc me Ullinj dhe Domate

Përbërësit
400 gr filetë merluci
40 gr ullinj të zinj
1 Kokërr domate
kripë (sipas dëshirës)
vaj ulliri (ekstra i virgjër, sipas dëshirës)
40 gr ullinj jeshil
rigon (sipas dëshirës)

Përgatitja
1
Lani dhe thani me letër kuzhine filetët e merlucit.
2
Lyejeni peshkun me miell. Hidhni pak vaj ulliri në tigan dhe skuqni në të peshkun.
3
Kur peshku të jetë skuqur nga të gjitha anët, në të njëjtin tigan skuqni domaten e prerë në kubikë të vegjël, me pak kripë dhe rigon.
4
Shtoni edhe ullinjtë. Kur domatja të jetë zbutur, lëreni të pushojë për 3-4 minuta dhe më pas servireni bashkë me peshkun.

Related Articles

Pulë pikante me Xhenxhefil

admin

Salmon me perime

admin

Si të bëjmë krem pastiçerie për ëmbëlsira

admin

Leave a Comment