RECETA GATIMI
Pije dhe Kokteil

Martini Kiss

Përbërësit
10 ml shurup luleshtrydhe
10 ml shurup banane
60 ml Martini ((Martini Dry))
40 ml lëng portokalli
3 – 4 kokrra luleshtrydhe (të freskëta)

Përgatitja
1
Në fundin e një gote kokteji, hedhim shurupet me radhë.
2
E mbushim gotën plot me akull të grirë.
3
Më pas, shtojmë martinin.
5
Hedhim një shtresë me fetat e luleshtrydhes dhe shtojmë me ngadalë edhe lëngun e portokallit.
6
Dekorojmë me luleshtrydhe, banane dhe një gjethe mente të freskët.

Related Articles

Lëngu i Shëndetshëm

admin

Kokteil Gin Green

admin

The Pekel

admin

Leave a Comment