RECETA GATIMI
Brumera Pasta dhe rizoto Salce Te shpejta

Makarona me salcë brokoli

Përbërësit
1 pako makarona
200 gr brokoli
150 gr djathë parmixhano (të grirë)
kripë
piper
majdanoz
50 ml vaj ulliri

Përgatitja
1
Në një tenxhere me ujë të valuar vendosni brokolin për të zierë. Më pas i kaloni në një blender dhe i shtoni djathin parmixhano.
2
Shtoni kripën, piperin, majdanozin dhe vajin e ullirit. I trazoni mirë dhe kështu sapo përgatitët një salcë.
3
E vendosni salcën në një enë të thellë. Sipër i shtoni makaronat e ziera më parë, .
4
Shërbejini në një pjatë dhe sipër i shtoni pak djathë të grirë parmixhano. Ju bëftë mirë!

Related Articles

Bukë me Boronicë dhe Banane

admin

Makarona të mbushura me Proshutë

admin

Gurabije

admin

Leave a Comment