RECETA GATIMI
Pasta dhe rizoto Vegjetariane

Makarona me Fasule

 

 

Përbërësit
3 lugë vaj ulliri
1 kupë qepë (të grirë)
karotë (të madhe, të prerë në fije)
1 degë selino (të madhe, të copëtuar)
2 kokrra hudhër (të mëdha, të prera)
1/4 lugë çaji spec i kuq
1 lugë çaji erëza (rigon)
6 kupa perime (ose pulë)
1 kupë domate (të grirë, të freskët ose të paketuar)
1/2 kg makarona ditalini
3 e gjysmë kupa fasule (të ziera)
1/4 kupe majdanoz (të prerë)
kripë
piper
Përgatitja
1
Ngrohni vajin e ullirit në një tigan të mesëm në një flakë mesatare. Hidhni qepën, karrotën dhe selinonë dhe përziejini përreth 3 minuta, derisa të zbuten.
2
Shtoni hudhrën, specin e kuq dhe erëzat dhe përziejini dhe për një minutë tjetër.
3
Pulën dhe domatet vërini të ziejnë, më pas shtoni dhe makaronat në një zjarr të fortë. Më pas shtoni fasulet pasi makaronat të jenë bërë aldente dhe gatuajini dhe përreth 3 minuta.
4
Fikeni zjarrin dhe shtoni në të dhe majdanozin së bashku me salcën. Shtoni kripë dhe piper sipas dëshirës.

 

Related Articles

Gratin me Kungulleshka

admin

Makarona me sallam pikant dhe salcë shtëpie

admin

Sarma Gjirokastre

admin

Leave a Comment