Pjata kryesore

  Përbërësit 1 deri në 2 kg peshk dental 200 gr karotë 200 gr kungull 200 gr patate 240 ml verë e bardhë 240 ml lëng portokalli 20 gr kripë 2 gr piper 30 gr erëza (të ndryshme) Përgatitja 1 Marinoni peshkun me lëng portokalli dhe erëza për 1-2 orë. Më pas vendoseni në tavë.
0 Comments
Përbërësit 500 gr merluc 20 gr sheqer 2 thelpij hudhër 2 gjethe sherebelë 1 lugë uthull vere të bardhë 1 gotë verë e bardhë 2 deri në 3 lugë miell vaj ulliri Përgatitja 1 Lyejeni merlucin me miell dhe skuqeni mirë nga të dyja anët, në një tigan me vaj ulliri (pothuaj nga katër minuta
0 Comments
Përbërësit 300 gr filetë peskatriçe 50 gr bukë (e grirë) 45 ml vaj ulliri 1 gr piper i zi 1 gr piper i kuq 50 gr gorgonzola 2 degë majdanoz (gjethe) 5 gr kripë Përgatitja 1 Pasi ta keni pastruar, lajeni dhe ndajeni në filetë peskatriçen. 2 Në një enë tjetër përgatitni salcën, që do
0 Comments
Përbërësit 4 spec jeshil (për mbushje) 200 gr filetë pule 1 kokërr qepë 150 gr qiqra (të ziera) 400 gr oriz 1 karotë 1 tufë majdanoz 1 spec i kuq vaj ulliri 1 lugë gjelle gjalpë kripë piper 800 ml ujë (i nxehtë) 100 gr salcë domatesh Përgatitja 1 Skuqni specat për mbushje për pak
0 Comments
Përbërësit 600 gr patëllxhan (mesatarë, të gjerë) 300 gr djathë Mocarela 200 gr domate qershi 80 gr djathë parmixhano (i grirë) borzilok vaj ulliri kripë piper Përgatitja 1 Pastroni patëllxhanët dhe prejeni lëkurën pjesërisht në formë shiritash. Prejini në rrathë 4 cm dhe hiqni pjesën e brendshme duke formuar një gropë të vogël. 2 Hidheni
0 Comments
Përbërësit 1 levrek (rreth 1 kg) 6 karotë 1 qepë (e vogël) 30 gr stika pishe 1 finok 5 thelpinj hudhër vaj ulliri 3 kokrra limon 2 tufa kopër kripë 80 gr ullinj 60 ml verë e bardhë Përgatitja 1 Zgjidhni një peshk të freskët dhe pastrojeni mirë. 2 Vendoseni në një tavë të madhe
0 Comments
Përbërësit: 4 feta djathë të bardhë 1 domate Vaj ulliri Piper i zi Piper i kuq Rigon Kripë Përgatitja: Në një tavë prej qelqi jo shumë të madhe shtrojmë një letër alumini. Më pas vendosim fetat e djathit të bardhë. Domaten e presim në formë rrethore, në katër feta jo shumë të holla. Fetat e
0 Comments
Përbërësit 100 gr salmon kripë piper i zi vaj ulliri (ekstra i virgjër) 1 pako patate bizele karotë pluhur hudhre ( koncentrat domatesh krem djathi Përgatitja 1 Në fillim marinoni salmonin me pak kripë dhe piper të zi. Vendoseni për ta skuqur në një tigan ku keni shtuar më parë pak vaj ulliri. 2 Pasi
0 Comments
Përbërësit 3 kokrra domate 5 spec jeshil 2 thelpinj hudhër 5 lugë gjelle gjizë 3 kokrra vezë kripë piper i zi piper i kuq 2 lugë gjelle vaj ulliri Përgatitja 1 Skuqni specat në një tigan të thellë me vajin e ullirit. 2 Pasi të jënë zbutur pak shtojini 2 thelpi hudhër dhe pak kripë 3 Më pas shtoni domatet e prera në kubikë dhe
0 Comments
Përbërësit 700 gr domate (shumë të pjekura, të prera në copa) 2 lugë gjelle vaj ulliri (ekstra i virgjër) 2 filxhanë çaji fasule të kuqe (ose të bardha, të gatuara) 2 lugë gjelle majdanoz (i freskët, i copëtuar) 2 lugë gjelle borzilok (i freskët, i copëtuar) 2 lugë gjelle kaper (të drenazhuar dhe të copëtuar)
0 Comments
Përbërësit 4 kungull (të freskët) 120 gr salcë kosi 50 gr djathë i bardhë 1 qepë (mesatare) 2 spec i kuq 1 tufë majdanoz rigon (i thatë) 1 kokërr domate (mesatare) kripë piper vaj ulliri Përgatitja 1 Pastroni kungujt në pjesën e brendshme dhe grini tulin e përfituar. 2 Skuqini kungujt me pak vaj ulliri,
0 Comments
Përbërësit 1 kg mish derri 500 gr patate 3 gr piper i zi 2 degë rozmarinë 6 thelpi hudhër 20 gr kripë 90 ml vaj ulliri Përgatitja 1 Mishin e derrit lyejeni me kripë jo të imët, krijoni me thikë të çara të vogla ku vendosni thelpinjtë e hudhrave dhe spërkateni me vaj ulliri. 2
0 Comments
Përbërësit 2 qepë (të prera imët) 200 gram oriz 3 domate vaj ulliri 200 gram mish i grirë kripë piper kopër majdanoz (të grirë imët) Përgatitja 1 Si fillim zieni orizin me mënyrën e zakonshme. Merrni domatet dhe me ndihmën e një luge u hiqni tulin. 2 Në një tigan me vaj ulliri, skuqni qepën
0 Comments
Përbërësit sallam 1 presh (i prerë imët) 1 spec i kuq (i grirë imët) 1 spec jeshil (i grirë imët) 1 thelp hudhër 1 karotë 350 gr fasule pllaqi 1 degë selino majdanoz rozmarinë Përgatitja 1 Në fillim prisni në pjesë të vogla sallamin ”. Në një tigan me vaj ulliri skuqni preshin dhe specat.
0 Comments