Pasta dhe rizoto

Pastiço është një nga recetat tashmë tradicionale dhe në tryezat tona. Një pjatë që ka aq shumë mënyra për ta përgatitur, nga ajo klasikja me kimë dhe beshamel e deri ajo që përgatitet me spinaq. Diçka e tillë mundëson që çdo familje ta përgatisë pastiçon sipas preferencave personale. Gatime Shqiptare ju sjell një recetë aq
0 Comments
Përbërësit 100 gr oriz Scotti 70 gr scampi 70 gr karkaleca ((karkalec i madh)) 200 gr guacka (miks) 20 ml vaj ulliri kripë 2 thelpij hudhër 2 thelpij hudhër 50 ml verë e bardhë 20 gr djathë parmixhano (të grirë) Përgatitja 1 Ziejmë orizin me 170 ml ujë deri sa të shterojë i gjithë uji
0 Comments
  Përbërësit 120 gr makarona 100 gr skampi 100 gr midhje 50 gr karkaleca 50 gr kallamar 50 gr oktapod 200 gr domate 2 thelpinj hudhër pak vaj ulliri pak majdanoz pak kripë (perimesh) pak verë e bardhë Përgatitja 1 Vendosim tiganin në zjarr pak vaj ulliri hedhim 2 thelpi hudhër dhe e kavardisin shumë pak sa të lëshojë aromën, më pas e heqim nga zjarri. 2 Hedhim frutat e detit
0 Comments
Përbërësit 500 gr oriz i zi 1 kg karkaleca (të pastruar) 1 tufë majdanoz (e grirë hollë) 1 hudhër (e plotë) gjysmë gote verë e bardhë 500 gr domate Përgatitja 1 Vendosim ujin të vlojë, më pas hedhim orizin që të ziejë për gati 40 minuta. 2 Pasi keni pastruar karkalecat, hedhim në një tigan 2 lugë vaj dhe hudhrat e grira imët. 3
0 Comments
Përbërësit 1 pako makarona 200 gr brokoli 150 gr djathë parmixhano (të grirë) kripë piper majdanoz 50 ml vaj ulliri Përgatitja 1 Në një tenxhere me ujë të valuar vendosni brokolin për të zierë. Më pas i kaloni në një blender dhe i shtoni djathin parmixhano. 2 Shtoni kripën, piperin, majdanozin dhe vajin e ullirit.
0 Comments
Përbërësit 15 gr gjalpë 30 gr djathë Grana Padano 1 gr arrëmyshk 10 gr kripë 1 gr piper 2 kokërr vezë 300 ml qumësht 150 gr miell 300 gr kungulleshkë 300 gr Beshamel Përgatitja 1 150 g miell rriheni me 200 ml qumësht, shtoni dy vezë dhe rreth 100 ml qumësht tjetër derisa të përftoni
0 Comments
Përbërësit 800 gr mish lepuri (pa kocka, i marinuar dhe drenuar mire) 50 ml vaj ulliri (ekstra i virgjër) 1 thelpi hudhër 1/2 kokërr qepë 1 copë karotë (e vogël) 60 ml verë e bardhë 500 gr domate 100 gr ullinj 10 gr kripë 1 gr piper 500 gr petë lazanje 30 gr djathë parmixhano
0 Comments
Përbërësit vaj ulliri 1 qepë (e grirë imët) perime 1 pako oriz 1 gotë verë e bardhë kripë erëza 1 degë rozmarinë 4 filetë viçi (të vogla) pak djathë kaçkavall (të grirë) uthull balsamike Përgatitja 1 Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën. Më pas shtoni perimet e prera imët. 2 Pas 5 minutash
0 Comments
Përbërësit 120 gr makarona (guackë ) 120 gr proshutë e tymosur 1 tufë qepë e njomë 300 gr djathë (i butë) 1 qepë 2 thelpinj hudhër 1 gotë verë e bardhë 1 domate djathë parmixhano majdanoz kripë piper Përgatitja 1 Prejeni proshutën e tymosur  në copa të vogla. Kombinoni barishtet e qepës me djathin e
0 Comments
Përbërësit 6 copë kastravec 200 gr proshutë ullinj të zinj 1/3 pako oriz vaj ulliri kripë piper majdanoz Përgatitja 1 Prejini kastravecat turshi  dhe proshutën në copa të vogla. Prejini edhe ullinjtë e zinj  në copa të vogla. 2 Zieni orizin  në një enë me ujë të kripur. Hidheni orizin e gatuar më pas në
0 Comments
Përbërësit 320 gr makarona (në formë guacke) 150 gr kungulleshkë 80 gr bizele vaj ulliri 50 gr djathë i bardhë kripë piper Përgatitja 1 Zieni ujin dhe hidhni kripë, më pas hidhni bizelet të ziejnë. Pasi të ketë filluar sërish të ziejë, hidhni edhe makaronat guackë. 2 Prejini ndërkohë kungulleshkat në feta të holla. Hidhuni
0 Comments
Përbërësit 1 pako makarona 1 thelpi hudhër pak majdanoz vaj ulliri pesto (roso tigullio me domate të thara dhe fistëkë) salcë domatesh piper 100 gr djathë kaçkavall kripë Përgatitja 1 Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni për të zierë makaronat . 2 Ndërkohë grini imët hudhrat, majdanozin. Në një tigan me pak vaj
0 Comments